Се укинува регистрирањето на дизел возилата

Пратениците на долниот дом на германскиот парламент ѝ предложиле на Европската комисија по 2030 година да го забрани регистрирањето на возила со мотори на внатрешно согорување.

Повеќе: Се укинува регистрирањето на дизел возилата

Забранета регистрација на дизел „Порше“ во Швајцарија

Швајцарија соопшти дека во иднина нема да биде можна регистрација на луксузниот „кајен“ со дизел мотор, наведувајќи како причина негативниот одек во јавноста поради скандалот со емисијата на гасови кој ја потресе германската автомобилска индустрија.

Повеќе: Забранета регистрација на дизел „Порше“ во Швајцарија

Чудо од автомобил на струја за само 4.500 евра! (ФОТО)

Покрај релативно малата автономија на возење, моментално најголема мана на електричните автомобили е нивната висока цена. Меѓутоа, еден кинески произведувач, во соработка со „General Motors“, на пазарот понуди мал градски автомобил на струја кој чини само 4.500 евра.

Повеќе: Чудо од автомобил на струја за само 4.500 евра! (ФОТО)

Сите Холанѓани вратите од автомобилите ги отвараат на овој начин. Кога ќе ја видите причината, и вие ќе го правите истото!

Сте слушнале ли некогаш за „Холандски зафат“? Ако не сте слушнале, веројатно не сте единствени, меѓутоа тој спасува голем број животи - особено во Холандија.

Повеќе: Сите Холанѓани вратите од автомобилите ги отвараат на овој начин. Кога ќе ја видите причината, и...

Се прашувате колку километри можете да поминете со празен резервоар? Одговорот ќе ве изненади! (ВИДЕО)

Нема ништо понеизвесно од возење автомобил со празен резервоар. Кога ќе се најдете во таква ситуација, низ глава ви поминуваат многу прашања, а најмногу ова: „дали навреме ќе успеам да стигнам до следната бензинска“.

Повеќе: Се прашувате колку километри можете да поминете со празен резервоар? Одговорот ќе ве изненади!...

Тесла ќе се задолжи 1,5 милијарди долари за да го зголеми производството на „моделот 3“

Американскиот производител на автомобилите Тесла ќе се задолжи 1,5 милијарди долари заради зголемување на производството на електричниот автомобил „модел 3“.

Повеќе: Тесла ќе се задолжи 1,5 милијарди долари за да го зголеми производството на „моделот 3“

Страница 1 од 35