СРБИЈА ВО ШОК: Боледувала од опаката болест - почина славната актерка која ја гледавме на тв екраните

Српската актерка Ирена Мичијевиќ (45), која се прослави со серијата „Жените од Дедиње“, почина денеска во Белград. Таа се борела со тешка болест, но семејството не открива повеќе детали.

Повеќе: СРБИЈА ВО ШОК: Боледувала од опаката болест - почина славната актерка која ја гледавме на тв...

ЦЕЛИОТ БАЛКАН Е ВО СОЛЗИ, ПРЕДМАЛКУ СООПШТЕНА ТАЖНА ВЕСТ - Почина актерската легенда

Доајенот на српското и југословенското актерство, режисер и продуцент Љубиша Самарџиќ почина вечерва по тешко боледување во 81. година од животот. Веста за смртта на легендарниот српски актер ја пренесоа сите белградски медиуми.

Повеќе: ЦЕЛИОТ БАЛКАН Е ВО СОЛЗИ, ПРЕДМАЛКУ СООПШТЕНА ТАЖНА ВЕСТ - Почина актерската легенда

Џулија Робертс повторно во Белград

Оскаровката Џулија Робертс вчера повторно била забележана во Белград, во истиот ресторан во кој била и при нејзината прва посета на српската престолнина во јули годинава.

Актерката, која за улогата на Ерин Брокович во 2001 година освои Оскар за најдобра женска улога, во локалниот ресторан пиела капучино во друштво на еден од нејзините синови, дознава „Новости“.

Повеќе: Џулија Робертс повторно во Белград

Мисицата покажа сѐ: Публиката имала што да види (ВИДЕО)

Мисицата Фабиана Замбрано се натпреварувала оваа година на Изборот за мис на Венецуела, кога и се поместила облеката и открила повеќе отколку што требало.

Повеќе: Мисицата покажа сѐ: Публиката имала што да види (ВИДЕО)

Цеца објави секси фотка во бикини и го сруши Инстаграм

Иако речиси никогаш не споделува приватни фотографии од базен, Цеца овој пат направила преседан и со фановите одлучила да сподели како изгледа кога таа ужива во бикини.

Повеќе: Цеца објави секси фотка во бикини и го сруши Инстаграм

Бренда од „Беверли Хилс“ го победи ракот

Ѕвездата од „Беверли Хилс“ била на фризер првпат откако го победи ракот. Шанен Доерти (46) на Инстаграм објави фотка со својот фризер на кого му се заблагодари за фризурата.

Повеќе: Бренда од „Беверли Хилс“ го победи ракот

ВИДЕО: „Despacito“ со три милијарди прегледи ги собори СИТЕ РЕКОРДИ!

Латино хитот „Despacito“ на најпопуларниот музички сервис Јутјуб го престигна досегашниот рекордер по број на прегледи - спотот за песната „See You Again“ на Wiz Khalifa и Charlie Puth.

Повеќе: ВИДЕО: „Despacito“ со три милијарди прегледи ги собори СИТЕ РЕКОРДИ!

Страница 1 од 40