Саша Богдановиќ е кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Центар

Саша Богдановиќ, директорот на Јавното претпријатие „Паркинзи Општина Центар“ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Центар, потврди лидерот на партијата и премиер, Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање по потпишувањето на договорот со лидерите на 21 партија за предизборна коалиција.

Повеќе: Саша Богдановиќ е кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Центар

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ на новите анкети: Се топи рејтингот на Груевски

Телевизија Телма во својата емисија Топ тема ја објави последната анкета која покажува дека, во пресрет на локалните избори, СДСМ води со три отсто пред ВМРО-ДПМНЕ. Анкетата ја направи
Македонскиот центар за меѓународна соработка .

Повеќе: СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ на новите анкети: Се топи рејтингот на Груевски

Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА: Еве што ќе се случува наредниве денови

Следува период на сончево време со свежи утра и со постепен пораст на дневната температура, така што за време на викендот температурните максимуми насекаде ќе бидат над просекот за овој период од годината.

Повеќе: Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА: Еве што ќе се случува наредниве денови

НОВА АНКЕТА: Еве која партија води!

Телевизија Телма во својата емисија Топ тема ја објави последната анкета која покажува дека, во пресрет на локалните избори, СДСМ води со три отсто пред ВМРО-ДПМНЕ. Анкетата ја направи
Македонскиот центар за меѓународна соработка .

Повеќе: НОВА АНКЕТА: Еве која партија води!

Жерновски се претопи во СДСМ, очекува висока раководна функција

„Како одговорен човек и политичар секогаш ќе ги ставам единството и напредокот пред личните интереси. Затоа ја повлекувам независната кандидатура и давам целосна поддршка на партијата во новата битка која ни претстои, напиша градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, на својот фејсбук-профил.

Повеќе: Жерновски се претопи во СДСМ, очекува висока раководна функција

„Си-ен-ен“: Велеc со лажни вести се подготвува за изборите во САД во 2020 година

„Заспаниот крајречен град во Македонија е дом на десетици веб-страници кои објавуваат лажни приказни направени за да го привлечат вниманието на Американците. Секој клик додава пари на нивните банкарски сметки“, вели „Си-ен-ен“ во опширната приказна за младите велешани кои заработија многу пари, пишувајќи лажни вести во корист на претседателот на САД, Доналд Трамп, кога тој беше претседателски кандидат.

Повеќе: „Си-ен-ен“: Велеc со лажни вести се подготвува за изборите во САД во 2020 година

Во хаотична атмосфера усвоен дневниот ред – пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја окупираа говорницата

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја окупираа собраниската говорница откако, претходно во процедурална забелешка пратеникот Илија Димовски на крајот од говорот побара пауза, а спикерот Џафери не ја одобри. Додека пратениците извикуаа пауз , пауза, во исто време претседателот Џафери го прочита днвениот ред и го стави на гласање.

Повеќе: Во хаотична атмосфера усвоен дневниот ред – пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја окупираа говорницата

Зоран Заев ќе се обрати во 19 часот и 30 минути - што ќе објави македонскиот премиер?

Ве информираме дека денеска (13.09.2017 година) со почеток во 19:30 часот, во седиштето на СДСМ, ќе биде потпишан Договор за настап на локалните избори помеѓу партиите што ќе бидат дел од коалицијата предводена од СДСМ.

Повеќе: Зоран Заев ќе се обрати во 19 часот и 30 минути - што ќе објави македонскиот премиер?

СДСМ предмалку распали по ВМРО ДПМНЕ - еве што порача

Крадоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ се последната одбрана на режимот на Груевски што убедливо ќе биде поразен на локалните избори, порача од владејачката СДСМ.

Повеќе: СДСМ предмалку распали по ВМРО ДПМНЕ - еве што порача

Страница 1 од 1947