Саша Богдановиќ е кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Центар

Саша Богдановиќ, директорот на Јавното претпријатие „Паркинзи Општина Центар“ ќе биде кандидат на СДСМ за градоначалник на Општина Центар, потврди лидерот на партијата и премиер, Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање по потпишувањето на договорот со лидерите на 21 партија за предизборна коалиција.

Повеќе: Саша Богдановиќ е кандидат на СДСМ за градоначалник на општина Центар

СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ на новите анкети: Се топи рејтингот на Груевски

Телевизија Телма во својата емисија Топ тема ја објави последната анкета која покажува дека, во пресрет на локалните избори, СДСМ води со три отсто пред ВМРО-ДПМНЕ. Анкетата ја направи
Македонскиот центар за меѓународна соработка .

Повеќе: СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ на новите анкети: Се топи рејтингот на Груевски

НОВА АНКЕТА: Еве која партија води!

Телевизија Телма во својата емисија Топ тема ја објави последната анкета која покажува дека, во пресрет на локалните избори, СДСМ води со три отсто пред ВМРО-ДПМНЕ. Анкетата ја направи
Македонскиот центар за меѓународна соработка .

Повеќе: НОВА АНКЕТА: Еве која партија води!

Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА: Еве што ќе се случува наредниве денови

Следува период на сончево време со свежи утра и со постепен пораст на дневната температура, така што за време на викендот температурните максимуми насекаде ќе бидат над просекот за овој период од годината.

Повеќе: Синоптичарите излегоа со НОВА ПРОГНОЗА: Еве што ќе се случува наредниве денови

Жерновски се претопи во СДСМ, очекува висока раководна функција

„Како одговорен човек и политичар секогаш ќе ги ставам единството и напредокот пред личните интереси. Затоа ја повлекувам независната кандидатура и давам целосна поддршка на партијата во новата битка која ни претстои, напиша градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, на својот фејсбук-профил.

Повеќе: Жерновски се претопи во СДСМ, очекува висока раководна функција

Страница 1 од 3893