Де Бур доби отказ, кој е следниот?

Само четири кола беа потребни за да падне првата тренерска глава во Премиер лигата. Франк де Бур доби отказ во Кристал Палас откако неговите играчи не постигнаа гол на четири натпревари и не освоија ниту еден бод.

Повеќе: Де Бур доби отказ, кој е следниот?

Челси се согласил да го продаде Диего Коста во Атлетико

Се насетува среќан крај на една од најголемите сапуници во летниот преоден рок . Диего Коста се враќа во Европа, а Челси ќе ги отвори преговорите со Атлетико околу трансферот на Бразилецот со шпански пасош во неговиот поранешен клуб.

Повеќе: Челси се согласил да го продаде Диего Коста во Атлетико

Федерер елиминиран во Њујорк, Делпо избори полу-финале против Надал

Хуан Мартин дел Потро продолжува со брилијантните изданија на Отвореното првенство на САД. Аргетнинецот преку Роџер Федерер избори пласман во полу-финалето.

Повеќе: Федерер елиминиран во Њујорк, Делпо избори полу-финале против Надал

Њујорк: Киз го комплетира квартетот Американки во полу-финалето

Медисон Киз го оставри најдобриот резултат во својата кариера откако преку Каја Канепи се пласира во полу-финалето на Отовореното првенство на САД.

Повеќе: Њујорк: Киз го комплетира квартетот Американки во полу-финалето

Судијата доживотно суспендиран, мечот Ј.Африка-Сенегал ќе се преигра

Светската фудбалска федерација (ФИФА) реши натпреварот во калификациите за Светското првенство помеѓу Јужна Африка и Сенегал да се одигра повотрно, бидејќи дусијата Јозеф Лампти доживотно е отстранет од фудбалот.

Повеќе: Судијата доживотно суспендиран, мечот Ј.Африка-Сенегал ќе се преигра

Познатиот спортист пронајден мртов

Американскиот атлетичар Дејвид Торенс е пронајден мртов на дното на базенот во градот Скотсдејл, во американската сојузна држава Аризона. Истрагата за смртта на атлетичарот е во тек, а американските медиуми објавија дека на телото немало знаци на насилство.

Повеќе: Познатиот спортист пронајден мртов

Ливерпул стави крај на сагата: Кутињо не е на продажба

Фудбалскиот клуб Ливерпул соопшти дека Фелипе Кутињо не е на продажба и дека нема да го напушти „Енфилд“ во летниот преоден рок.

Повеќе: Ливерпул стави крај на сагата: Кутињо не е на продажба

Страница 1 од 27