СИМУЛАЦИЈА: Еве што би се случило ако Ким Јонг Ун фрли хидрогенска бомба на Скопје

Северна Кореја деновиве објави дека ја тестирала својата прва хидрогенска бомба, која е неколку пати посилна од атомската и го експериментот го оценила како успешен.

Повеќе: СИМУЛАЦИЈА: Еве што би се случило ако Ким Јонг Ун фрли хидрогенска бомба на Скопје

Никогаш не гледајте порнографија на телефон - ЕВЕ ЗОШТО

Ако спаѓате во групата која гледа „филмови за возрасни“ на својот мобилен телефон, можеби ќе ве изненади дека вашата навика не е тајна како што мислевте.

Повеќе: Никогаш не гледајте порнографија на телефон - ЕВЕ ЗОШТО

Овој авион е најчудното летало на светот - погледнете зошто! (ВИДЕО)

Ербас Белуга е називот на авионот кој е преработен за превоз на товар со големи димензии. Официјално е наречен Супер-транспортер, но подоцна прифатено е името Белуга, поради својот изглед кој потсетува на истоимениот вид кит.

Повеќе: Овој авион е најчудното летало на светот - погледнете зошто! (ВИДЕО)

СИМУЛАЦИЈА: Што би се случило ако Ким Јонг Ун фрли хидрогенска бомба на Скопје?

Северна Кореја деновиве објави дека ја тестирала својата прва хидрогенска бомба, која е неколку пати посилна од атомската и го експериментот го оценила како успешен.

Повеќе: СИМУЛАЦИЈА: Што би се случило ако Ким Јонг Ун фрли хидрогенска бомба на Скопје?

НЕМА ВЕЌЕ ДУПКИ НА ПАТИШТАТА: Направен асфалт кој сам се поправа!

И покрај многуте обиди да биде заменет со друг материјал, асфалтот останува најдобар и најевтин материјал за патишта. Чувствителни на топлина, мраз, УВ светлина и механички удари, асфалтните патишта имаат релативно краток животен век, барајќи поправки и замена во редовен временски период.

Повеќе: НЕМА ВЕЌЕ ДУПКИ НА ПАТИШТАТА: Направен асфалт кој сам се поправа!

Новиот премиум Ајфон доаѓа во ограничени количини, со цена од 1.200 долари!

Се очекува „Епл“ наредната недела (12 септември) да ја претстави новата Ајфон линија, а секој ден се појавуваат нови информации како се приближуваме до официјалната објава.

Повеќе: Новиот премиум Ајфон доаѓа во ограничени количини, со цена од 1.200 долари!

Видео кое ги воодушеви сите: Машина за само 2 дена гради куќа!

Оваа неверојатна машина гради куќа за само два дена: Погледнете го видеото кое го воодушеви светот на градежништвото!

Повеќе: Видео кое ги воодушеви сите: Машина за само 2 дена гради куќа!

НОВО РУСКО ЧУДО: Ловецот-пресретнувач МиГ-41 ќе делува и во вселената!

Рускиот ловец-пресретнувач МиГ-31 наскоро би требало да го замени ново чудо на воената технологија - МиГ-41 кој, според зборовите на конструкторите, ќе може да делува дури и во вселената.

Повеќе: НОВО РУСКО ЧУДО: Ловецот-пресретнувач МиГ-41 ќе делува и во вселената!

(ВИДЕО) Астрономи направиле најдетална снимка на ѕвезда досега

Астрономи со помош на големиот телескоп на Европската јужна опсерваторија во Чиле успеале да создадат најнапредна слика на ѕвезда досега.

Повеќе: (ВИДЕО) Астрономи направиле најдетална снимка на ѕвезда досега

Виното е најдобар лек за воспалено грло, треска, кашлица и затнат нос

Најдобриот лек за воспалено грло, треска, кашлица и затнат нос се крие во вашите залихи вино, тврди новата студија.
Повеќе: Виното е најдобар лек за воспалено грло, треска, кашлица и затнат нос

Страница 1 од 169