РЕЦЕПТ: Оваа напивка од мед и цимет буквално ги топи килограмите!

Правите се` што е во ваша моќ како би ја контролирале телесната тежина, а резултатите се слабо видливи?

Повеќе: РЕЦЕПТ: Оваа напивка од мед и цимет буквално ги топи килограмите!

СТОП ЗА ХЕМОРОИДИТЕ - Варухемороидал

Хемороиди се натечени, проширени вени на аналниот отвор и крајниот дел на дебелото црево. Овој проблем настанува по зголемен притисок во крните садови во карлицата и настанува слично како кај проширени вени на нозете.

Повеќе: СТОП ЗА ХЕМОРОИДИТЕ - Варухемороидал

Мислевте дека нормален притисок е 120 со 80!? - Докторите велат дека Вие сте во заблуда

Сите граѓани мислат дека нормален крвен притисок е 120 со 80, и дека се што е над тоа е аларм за посета на доктор, но новите податоци велат дека оние што мислат така биле во заблуда.

Повеќе: Мислевте дека нормален притисок е 120 со 80!? - Докторите велат дека Вие сте во заблуда

Што една лименка енергетски пијалак му прави на вашето тело?

Сигурно ви се случило барем еднаш да сте биле толку преморени што сте посегнале по некој енергетски пијалак.

Повеќе: Што една лименка енергетски пијалак му прави на вашето тело?

Корисна и моќна билка против мигрени и воспаленија

Tanacetum parthenium е повеќегодишна билка од фам. Аsteraceae.Стеблото е исправено разгрането а билката достигнува раст до 100см висина. Листовите се наизменични, сложени и со резови.Цветот содржи многу мали, со многу мали бели цветови во круг со жолта средина.

Повеќе: Корисна и моќна билка против мигрени и воспаленија

Корисна и моќна билка за подобар сон , оптимална релаксација и одржување на емоционалната рамнотежа и намалена напнатост

Mellisae Folium е повеќегодишна билка , висока околу 60 см , со карактеристичен опоен мирис кој највеќе подсеќа на лимун. За лекување се користи надземниот дел на билката. Се ере пред или за време на цветањето. Се суши на топло и ветровито место. Освен есенцијалното масло, лековитата билка Mellisae Folium содржи и фенолна киселина, флавоноиди и други состојки.

Повеќе: Корисна и моќна билка за подобар сон , оптимална релаксација и одржување на емоционалната...

Светот полуде по ОВОЈ РЕЦЕПТ: Суви смокви ги топат маснотиите како од шега!

Поради брзиот начин на живот, лошата исхрана и недостатокот од физичка активност, високото ниво на маснотии во крвта е болест на денешницата.

Повеќе: Светот полуде по ОВОЈ РЕЦЕПТ: Суви смокви ги топат маснотиите како од шега!

Страница 1 од 149